Polikarbon Cam

Polikarbon cam levhalar solid olarak bilinen camın yerine kullanılan malzeme grubudur. Polikarbon cam levhakar tıpki bir ahşap yada metal gibi ürünler için kullanılan aletlerler kesilebilir, işlenebilir,parlatılabilir yada kesilebilir. Yalnız işleme esnasında fazla ısı oluşmaması gerekmektedir. Bunu engellemek içinde işlem yapılan aletlerin soğutulması ve işlem yapılan aletin keskinliğinin çok iyi olması gerekmektedir.

Solid polikarbon cam levhaların 145°C üzerinde ısııtılması halinde biraz kısalma olabilir. Bu kısalma oranı %3-%6 arasında değişebilir. Solid levha ların çift yüzeylerinde de kouruyu film bulunmaktadır. Bu koruyucu film sayesinde yükleme sırasında ve kesim işlemi yapılırken çizilmesi engellenmektedir.

Solid polikarbonat cam levhaların uygun malzemeler kullanılarak temizlenmesi gerekmektedir. Temizleme esnasında uygun teknikler kullanılmaktadır. Eğer levhalar çok tozlu ise ıslak bir pamuklu bez yardımıyla yada sünger ile silinip yada yıkanabilir. Fakat asla kuru halde ıslatılmadan temizlenmeye kalkışılmamalıdır. Deterjan vs. gibi kimyasal maddeler temizlenmesi için uygun değildir. En iyi temizleme şekli ise ıslatılmış mikrofiber bez ile temizleme şekildir.