Polikarbon Levha

Oluklu polikarbon levhalar çatı aydınlıkları için, doğal ışığı kullanarak aydınlık mekanlar elde etmek için kullanılırlar. UV koruması sayesinde güneşin zararlı ışınları etki etmez. Özellikle çatılarda 8mm ve 10 mm yaygın olarak kullanılmakta olup, eğer kar yükü alacaksa 16mm önerilmektedir. Hafif ve kolay uygulanabilirliği sayesinde diğer çatı kaplama malzemelerine kıyasla maliyeti daha düşüktür. Estetik olma özelleğinden dolayı şekil verilebilir. En yaygın kullanım alanları ise : Fabrika ve depo çatı ışıkları, yürüme yolları,havuz üstleri, tüp geçitleri, seralar,kış bahçeleri, otobüs durakları, reklam panoları v.s.

Polikarbonat Levhaların ebatları 2100 x 600 cm dir. Palikarbonat Levhaların uygulamasında her 105 cm de bir 6 mt lik alt ve üst alüminyum kapaklarla alttaki çelik karkas sistemine her 1 metrede 1 vida atılarak tutturulur. Alümünyum kapakalara da fitil geçirilir. Fitil sızdırmazlık özelliği sağlamaktadır. Bu sayede sağlam bir Polikarbonat uygulaması elde edilir. Ayrıda 12 mt uzunluğunda polikarbonat levhalarda mevcuttur.

Polikarbon levhalardan apartman griş saçaklarıda yapılabilir. Polikarbonat levhalarda renkler, beyaz,mavi,turkuaz,bronz,yeşil ve gridir.