Polikarbon Yoğunluk

Polikarbon levhalar gerek uygulma kolaylığı gerekse soğuk büküm alabilme özelliği ve yüksek düzeyde ışık geçirgenliği sayesinde İnşaat Sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır.

Polikarbonat levhaların standart ölçüleri 2100mm x 6000 mm ‘dir. 6 mt standart boy olup, 12 mt de üretilmektedir. Polikarbonat Levhaların kalınlığına göre yoğunlukları aşağıda dikkatinize sunulmuştur.

4 mm Polikarbonat Levha’nın yoğunluğu 0,8 kg/m²

6 mm Polikarbonat Levha’nın yoğunluğu 1,3 kg/m²

8 mm Polikarbonat Levha’nın yoğunluğu 1,5 kg/m²

10 mm Polikarbonat Levha’nın yoğunluğu 1,7 kg/m²

16 mm Polikarbonat Levha’nın yoğunluğu 2,5 kg/m²

4 ve 6 mm Polikarbon levhalar reklam sektöründe yada bazı yerlerde separatör amaçlı kullanılır. 8,10 ve 16 mm kalınlıklardaki Polikarbonat levhalar ise çatı kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Polikarbonat levhalar çatı kaplamasında genellikle şeffaf ve bronz renkler tercih edilmekte olup, isteğe bağlı olarakda beyaz,mavi,yeşil,gri ve turkuaz renklerde kullanılmaktadır.

Polikarbonat uzun yıllardır kullanılan bir yapı malzemesidir. Daha sonra polimerlerle birbirine bağlanan doğal veya sentetik liflerden yapılır. Lifler genellikle cam, selüloz veya plastikten yapılır ve polimer genellikle polyester veya epoksidir.

Polikarbonat, ahşap, beton ve alüminyum gibi diğer malzemelere göre birçok avantaja sahiptir. Ateşe, suya, asit ve alkaliye dayanıklıdır. Bu, fabrika veya depo gibi yangın riski olabilecek yerler için ideal bir yapı malzemesi olmasını sağlar. Beton gibi suyu emmediği için banyo, mutfak gibi nem oranı yüksek yerlerde de kullanılabilir.

Ayrıca diğer yapı malzemelerine göre daha dayanıklıdır, bu nedenle ahşap veya alüminyumdan daha uzun süre dayanır ve daha az bakım gerektirir. Polikarbon çatı kaplama malzemesi olarak uzun süredir kullanılan bir malzemedir. Asfalta mükemmel bir alternatiftir ve bazı avantajları vardır. Katı polikarbon olarak da adlandırılan polikarbonat, çatı kaplama malzemesi olarak uzun süredir kullanılan bir malzemedir.

Asfalta mükemmel bir alternatiftir ve bazı avantajları vardır. Bu avantajlarından en önemlisi yağmur ve kar yağdığında ses çıkarmaması yerleşim alanları

polikarbon

için uygun olmasıdır. Polikarbon, yapı ve inşaat malzemesi olarak kullanılan katı bir polikarbonat malzemedir.

Polikarbon ilk olarak 1990’larda ABD ve Avrupa’da tanıtıldı. Duvar ve çatılarda poliüretan köpük yalıtımına alternatif olarak kullanılmıştır. Başta Avrupa olmak üzere binaların dış cephe kaplamalarında kullanılmıştır. Bunun nedeni, poliüretan köpük yalıtımına benzer iyi ısı yalıtım özelliklerine sahip olmasıdır. Son yıllarda, poliüretan köpük yalıtımına göre potansiyel yangın güvenliği faydaları nedeniyle daha popüler hale geldi. Polikarbonat, çeşitli uygulamalarda kullanılan bir plastik malzeme türüdür.

Polikarbonat çatı kaplama, polikarbonat için en popüler uygulamalardan biridir. Bu tip çatı kaplama sadece dayanıklı olmakla kalmaz, aynı zamanda güneş ve yağmurdan koruma sağlar. Polikarbonat çatı kaplama aynı zamanda sıcağa ve soğuğa karşı yalıtım sağlayarak enerji tasarruflu olmasını sağlar. Polikarbonat, hem plastik hem de camın en iyi özelliklerine sahip termoplastik bir malzemedir.

Polikarbonat, 40 yılı aşkın süredir kullanılmakta olan sert, dayanıklı ve şeffaf bir termoplastik malzemedir. Hem plastik hem de camın en iyi özelliklerine sahiptir. Polikarbonat çatı kaplama levhaları, hafif, kurulumu kolay, enerji tasarruflu ve dayanıklı oldukları için metal çatı kaplamaya popüler bir alternatiftir.

Polikarbonat, birçok farklı uygulamaya sahip bir termoplastiktir. Polikarbonat çok yönlü plastiklerden biridir, çünkü hemen hemen her şekil ve biçimde kalıplanabilir. İnşaattan tüketim mallarına kadar çok çeşitli endüstrilerde kullanılmaktadır. Ayrıca elektrik yalıtımında ve çelik teller veya kablolar için koruyucu kaplama olarak kullanılabilir.