Polikarbonat Levha

Oluklu polikarbon levhalar günlük yaşantımızda her an karşımıza çıkmaktadır. Özellikle uygulama noktasında ve işlevselliğiyle dikkat çeken bir üründür polikarbonat levhalar.

Örnek verecek olursak;

-Otobüs  durakları: Özellikle taşra ve kırsal yerleşim yerlerinde tercih edilmek ile beraber iyi bir uygulama sonucu dekoratif duruşu ile çevreye iyi bir görsellik sağlar.

-Metro istasyonu: Gelişmekte olan hızlı teknoloji sayesinde artık yer altında seyahat etmekte mümkün hale geldi. Özellikle hem yer altı hem de yer üstünde çalışan metrolar için istasyonlarında artık çatılarında polikarbon levhalar görmek mümkün hale geldi.

-Fabrika çatıları: Fabrikalar geniş kullanım alanlarına sahip oldukları için enerji tasarrufu yapmak noktasında polikarbon levhalar devreye girmiştir. Gün ışığında mümkün oldukça fazla yararlanmak isteyen firmalar aydınlatma olarak polikarbon kullanmayı tercih etmişlerdir.

-Otel veya işletme yürüyüş alanları: Çeşitli hava şartlarının oluşması muhtemel olan yerlerde, misafirlerine sorunsuz bir alan sağlamak isteyen işletmeler bu uygulamayı tercih ederler. Özellikle bulunduğu alanda hoş renk seçenekleriyle de görsel bir şov sunabilmektedir.

-AVM ve İş Merkezleri çatıları: Gün ışığından yararlanma ve enerji tasarrufu açısından tercih edilir. Kubbe şeklinde uygulanması yaygın olarak görülmektedir. Değişken hava olaylarına karşı yüksek koruma sağlar.

-Seralar: Isı yalıtımı sayesinde oldukça fazla tercih edilen bir üründür. Akdeniz ve Ege bölgesinde yoğun bir şekilde kullanılmaktadır.

Polikarbonat levha malzemelerinin en çok kullanıldıkları yerler hakkında detaylı bilgiler verilmiştir.